Ministrja Gjosha: Klasa politike nuk duhet të presë ndërkombëtarët për të gjetur dialogun

Postuar më: 12 Dhjetor 2014
Intervista e Ministres se Integrimit Klajda Gjosha dhënë për emisionin “30 minuta”, në televizionin Vizion+

Integrimi,Gjosha: Bojkoti i opozitës e dëmton, Hahn në janar në Tiranë

Postuar më: 10 Dhjetor 2014
Intervista e plotë e ministres, Klajda Gjosha dhene per A1 Report

Klajda Gjosha: Pse Gjermania po bën garantin që Ballkani të hyjë në BE

Postuar më: 15 Nëntor 2014
Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha vlerëson se vizita e kryeministrit Edi Rama në Serbi ishte historike. Në një intervistë për gazetën “Mapo”, Gjosha analizon se e shkuara nuk mund të mbajë peng asnjë prej vendeve që aspirojnë të jenë pjesë e Evropës së Bashkuar.

Gjosha: Dëshmi se Shqipëria sheh nga Evropa

Postuar më: 20 Tetor 2014
Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha në një intervistë për “Gazeta Shqiptare”, mendon se ajo që ndodhi gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri në Beograd, por edhe deklaratat që pasuan nga pala serbe janë “një hap pas, që dëmton një punë zinxhir të bërë ndër vite me kontributin e të gjitha vendeve që aspirojnë të jenë pjesë e Bashkimit Evropian”

Çfarë solli takimi i lartë Shqipëri-BE?

Postuar më: 30 Shtator 2014
Intervista e Ministres Gjosha dhene per Revisten Televizive te Mbremjes ne Top Channel

Gjosha: Këshilli s’do modele të kopjuara, do gjithëpërfshirje

Postuar më: 12 Shtator 2014
Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha në një intervistë për “Shqiptarja.com” i ka bërë thirrje opozitës t’i bashkangjitet komisioneve parlamentare dhe Këshillit Kombëtar të Integrimit. Duke argumentuar arsyet e krijimit të kësaj strukture të re, Ministrja ka sqaruar se reagimet e opozitës dhe deputetes demokrate, Majlinda Bregu, për mosmarrje pjesë në këshill dhe kërkesa për drejtimin e tij, bien ndesh me arsyen për të cilën po krijohet Këshilli dhe në vend që të bashkojë forcat politike shërben për t’i ndarë ato.

Pas statusit, sfida e projekteve. Te ngreme kapacitetet profesionale.

Postuar më: 03 Korrik 2014
Intervista e Ministres Gjosha per Hermes News.Org

Gjosha: Prioritet reforma në drejtësi dhe ajo territoriale “Marrja e statusit do sjellë më shumë investime dhe(...)

Postuar më: 26 Qershor 2014
Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha në intervistë pas marrjes së statusit shpjegon për “Shqiptarja.com”, përfitimet dhe përgjegjësitë që do të ketë Shqipëria pas përmbushjes së këtij suksesi.

Gjosha: Statusi nxitje për intensifikimin e punës

Postuar më: 26 Qershor 2014
Statusi do të sjellë automatikisht një monitorim më të fortë të qeverisë. Prioritet kanë reforma territoriale dhe ajo në drejtësi, thotë në intervistë me DW ministrja e Integrimit Evropian Klajda Gjosha.

Klajda Gjosha: Punuam fort për statusin “kandidat”

Postuar më: 17 Qershor 2014
Intervistë e ministres së Integrimit Europian, Klajda Gjosha dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara